ZAMKNIĘCIE REJESTRACJI 13 STYCZNIA!
Patronat
Patronat Honorowy nad Mobile Trends Awards objął Pan Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego
Sponsorzy
Allegro zostało złotym sponsorem MTC2014
Facebook
Śledź nasz profil, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami fb.com/MobileTrendsPL
Rejestracja

PRZEJDŹ NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI

Prelegenci

Szymon Bobek

Absolwent Informatyki Stosowanej na wydziale EAIiE Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Informatyki. Interesuje się przede wszystkim uczeniem maszynowym i inteligentnymi technologiami mobilnymi. Z tymi obszarami wiąże też swoją przyszłość naukową i zawodową. W wolnych chwilach: wspina się (na skale i na panelu) i podróżuje motocyklem.

Horia Dragomir

Developer UI, ciągle szukający nowych doświadczeń. Jego dotychczasowa praca wpisuje się w dziedziny takie jak programowanie aplikacji, projektowanie, tworzenie gier, analiza danych, optymalizacja interfejsów czy zarządzanie projektami. Horia lubi spędzać wolne popołudnia wczuwając się w przeciętnego użytkownika korzystającego z jego oprogramowania.

Łukasz Grondecki

Właściciel agencji PAGE Interactive, Creative Art Director. Zajmuje się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w designie. Tworzy strony internetowe, aplikacje mobilne, wizualizacje, prezentacje multimedialne oraz wszelkiego rodzaju materiały promocyjne. Jest pomysłodawcą i organizatorem konferencji Warsaw Interactive Tools 2013. ! W swoim dorobku zgromadził projekty m.in dla Adidas, Bosch, Gilette, GO-SPORT, Reebok, SAMSUNG, Honda, Nivea, Procter& Gamble, XTB. ! ! Projektuje od ponad 11 lat i w tym czasie współpracował z największymi agencjami reklamowymi w Warszawie. Jako ekspert z dziedziny marketingu interaktywnego często wypowiada dla mediów tradycyjnych, m.in. dla Panoramy, Brief-u, Telix.pl. Zajmuje się również fotografowaniem oraz tworzeniem krótkich filmów reklamowych. O efektywności działań jego agencji stanowią trzy połączone razem obszary – ! Design, Mobile, Motion. Praca to jego największa życiowa pasja.

Steven Hoober

Stevena Hoobera można określić jako stratega branży mobile, architekta oraz projektanta interakcji. Jego firma 4ourth Mobile pomaga dużym firmom, usługodawcom mobilnym i startupom zrozumieć, jak wykorzystywać technologie mobilne tak, aby były przyjazne dla użytkowników I pomagały w rozwoju firmy. W branży mobile pracuje od 1999 i zdążył już poznać każdy jej aspekt – od najwcześniejszych sklepów z aplikacjami i pierwszej wersji wyszukiwarki Google, przez przeglądarki mobilne, aż po strony takie jak Weather.com czy aplikacje dla dużych firm takich jak Hallmark, US Bank czy Cummins. Steven jest też współautorem książki „Designing Mobile Interfaces” wydanej przez O’Reilly, zarządza repozytorium o tematyce projektowania mobilnego oraz rozwoju informacji na 4ourth Mobile Patterns Wiki i posiada własną kolumnę dedykowaną tematyce mobile w magazynie UX Matters, publikując także w innych czasopismach.

Wojciech Kaliciński

Jedyny w Polsce posiadacz tytułu Google Developer Expert - Android. Odpowiedzialny za dobór technologii i rozwój oprogramowania, przede wszystkim w dziedzinie aplikacji mobilnych. Specjalizuje się w programowaniu na platformę Android, którą pokochał i promował już od wersji 1.0. Regularnie dzieli się wiedzą z innymi pasjonatami nowych technologii na spotkaniach organizowanych pod szyldem Google Developer Group.

Grigoriy Kochenov

Dyrektor kreatywny w AGIMA Interactive Agency – pierwszej firmie, która wprowadziła projektowanie Responsive Web Design w Rosji. Grigory posiada ponad 10-letnie doświadczenie w web designie oraz grafice. W AGIMA jest on odpowiedzialny za wybór wdrażanych pomysłów i konceptów. Współpracował z takimi firmami jak Allianz SE, Raiffeisen Bank, RSA Group czy Credit Europe Bank. Często występuje jako mówca na największych Rosyjskich konferencjach i jest autorem popularnych artykułów na temat RWD w języku rosyjskim. Grigoriy jest także ojcem trójki uroczych dzieci, przez co uwielbia książki i ilustracje dla najmłodszych.

Arkadiusz Konior

Absolwent matematyki i informatyki UW. Obecnie programista Groovy z 7-letnim doświadczeniem w Javowych technologiach. Przekonany i stosujący się do zasad TDD. Obecnie pracuje nad open-sourcowym, opartym o gradle, build systemem dla aplikacji mobilnych. Zawodowo związany z firmą Polidea. Ma za sobą wystąpienia na konferencjach: Warsjawa i Mobilization.

Karol Kopańko

Bloger Antyweb.pl, gdzie pisze o nowych technologiach i ich wpływie na nasze życie. Współpracownik Wprost i CD-Action, szef działu Felieton magazynu Magiel, gdzie uwielbia bawić się w futurologię. Student Szkoły Głównej Handlowej, wypełniający sobie czas szukaniem ciekawostek odrywających go od nauki. Kocha porywające dyskusje, ubóstwia ciekawe filmy i wciągające gry, lubi zmęczyć się grając w siatkówkę, ciężko go oderwać od trzymających w napięciu książek

Adam Kubiczek

CTO "samo dobro", absolwent AGH i współzałożyciel spółki KISS digital. Programista z wieloletnim doświadczeniem, który rozpoczął przygodę z programowaniem od pisania kodu maszynowego w szkolnym zeszycie. Przeszedł drogę od nieświadomej niekompetencji, poprzez nieświadomą kompetencję, aż po świadomą niekompetencję. W KISS zajmuje się organizowaniem pracy programistów, badaniami i rozwojem, oraz rozwiązywaniem nadarzających się problemów technologicznych. Dużo biega.

Artur Kurasiński

Współtwórca serwisów GetFokus.com i GetLaunch.com. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.


Mariusz Lisiecki

Absolwent UAM w Poznaniu na kierunku Informatyka, specjalność Inżynieria Oprogramowania. Programuje pod iOS nieprzerwanie od 2009 roku. Pracował m. in. dla Roche Polska, eConsulting oraz SuperMemo World. Obecnie pracuje na stanowisku Starszy Programista iOS w Grupie Allegro. Prywatnie entuzjasta piłki nożnej.

Roman Łoziński

Od 2010 roku związany ze Strategią K2, gdzie zawodowo zajmuje się myśleniem out of the box. Stojąc w rozkroku między światem nowych technologii a psychologią, sieje zamęt i innowacje. Idealista gawędziarz, wirtuoz flip charta i minister PowerPointa. W wolnych chwilach myśli nad rzeczami, na które nie szkoda czasu tylko dzieciom i wariatom.


Tim Messerschmidt

Tim Messerschmidt posiada wieloletnie doświadczenie w mobilnym oraz webowym rozwoju dla systemu Android. Swoje doświadczenie wykorzystuje w Paypal Developer Network, gdzie pracuje na stanowisku Developer Evangelist. Tim uwielbia startupy - jest mentorem dla takich firm jak Seedcamp, Wayra, Startup Wise Guys oraz Rockstart. W wolnym czasie organizuje i prowadzi szkolenia zajmujące się różnymi zagadnieniami związanymi z Androidem. Jest też autorem rozdziału poświęconego Androidowi w książce „Mobile Developer’s Guide to the Galaxy” oraz wielu artykułów publikowanych między innymi w magazynie „Web&Mobile Developer”. Jego ciągła praca w tym środowisku oraz fakt, że aplikacja Tima została ściągnięta z Google Play ponad 300 000 razy sprawia, że jest on nieprzebranym źródłem wiedzy, potrafiącym odpowiedzieć na większość pytań związanych z branżą mobile.

Monika Mikowska

Współwłaścicielka studia projektowego mobee dick. Współpracowała m.in. z NIVEA Polska, Orange, Play, Meritum Bank, BZ WBK, Raiffeisen Bank Polska, Wp.pl, Pkt.pl, Nexto.pl, Answear.com, Mars, TUI, PKP. Orędowniczka idei 3P - Pięknych, Prostych i Praktycznych rozwiązań mobilnych. Autorka kilku publikacji branżowych, np. "Raport użyteczności mobilnych aplikacji bankowych", "Marketing mobilny w Polsce 2012/2013", czy "Mobile Commerce w Polsce 2013". Prelegentka na konferencjach poświęconych tematyce rozwiązań mobilnych, szkoleniowiec, wykładowca na SGH w Warszawie i AGH w Krakowie. Autorka bloga jestem.mobi, na którym popularyzuje wiedzę o mobilności. Absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Monika specjalizuje się w zagadnieniach użyteczności aplikacji i stron mobilnych oraz strategiach obecności w kanałach mobilnych.

Tomasz Musiał

Z rynkiem reklamy internetowej związany od 10 lat. Od marca 2013 odpowiada jako Regional Manager za rozwój Smart Adserver w regionie CEE. Wcześniej pracował m.in. jako Business Development Director w NetSprint.pl, Managing Director w BusinessClick.com (Grupa Money.pl) oraz w IBM Deutschland w Stuttgarcie jako analityk biznesowy. Ukończył Arhus School of Business w Danii na kierunku Business Performance Management oraz Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest stypendystą Wirtschaftuniersität Wien w Austrii. Gra namiętnie w squasha, jeździ na snowboardzie i pływa na kite-surfingu.

Michał Paluszczak

Kierownik ds. sprzedaży w firmie Krajowy Integrator Płatności S.A. W Transferuj.pl od maja 2011 roku. Odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów oraz koordynację wdrożeń systemu płatności Transferuj.pl oraz innowacyjnego Systemu Zasileń Kont Wirtualnych, a także aplikacji RockPay na terenie Polski. Opiekun kluczowych klientów Krajowego Integratora Płatności S.A.

Rafał Pieszczek

Software Developer w francuskiej agencji Nextedia. Zajmuje się programowaniem aplikacji social media wykorzystując najpopularniejsze serwisy social'owe, stron mobilnych wykorzystując HTML5, jQuery Mobile, XUI, Java for Android oraz PhoneGap. Programista z zamiłowania i pasji, która przerodziła się w zawód. Geek innowacji i nowych technologii. W wolnych od kodu chwilach poznaje systemy operacyjne GNU/Linux oraz MS Windows od strony słabych punktów ich zabezpieczeń.

Honza Sládek

Honza Sládek jest współwaścielem Clevis oraz jednym z najlepszych ekspertów w tematyce CSS i Responsive Web Design w Czechach. Honza przemawiał na kilku konferencjach, w tym na największej czeskiej konferencji WebExpo. Honza organizuje także zajęcia z Responsive Web Design (jego klientami byli między innymi Seznam.cz, Milton Media i CzechTV). Aktualnie pracuje jako inżynier funkcjonalności oraz oddaje się swojemu hobby, którym jest orientacja sportowa.

Jonathan Smiley

Jako partner i główny designer w ZURB, Jonathan Smiley jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Foundation – najbardziej zaawansowanym frameworku dla stron responsywnych na świecie. Jako jedna z osób kierujących ZURB, Jonathan pracował nad projektami dla firm takich jak Intuit, McAfee, Yahoo!, Facebook. Współpracował także z wieloma fascynującymi startupami. Jonathan jest zagorzałym zwolennikiem projektowania responsywnego, które ułatwia korzystanie z urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia codziennego. W przerwach między próbami przejęcia władzy nad światem w ZURB, Jon lubi grać w swoje ulubione gry wideo.

Rafał Staszkiewicz

Doświadczony menedżer, przedsiębiorca, ekspert z zakresu budowania strategii, brandingu i komunikacji marketingowej. Partner i Country Manager sieci reklamy mobilnej Adello Polska, założyciel i CEO agencji mobile marketing – Mobilizer, agencji bandingowej - Omnibrand. Ma kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe. Pracował jako dyrektor e-biznesu w Infor Biznes (Wydawca Dziennika Gazety Prawnej), gdzie kierował obszarem biznesu online. Wcześniej był m.in. dyrektorem ds. strategii i rozwoju w funduszu VC z grupy Kulczyk Holding oraz wicedyrektorem, szefem doradztwa marketingowego i CRM w jednej z największych polskich firm konsultingowych – DGA. Od wielu lat zawodowo zajmuje się marketingiem, brandingiem i komunikacją marketingową, a zwłaszcza online/mobile. Jest absolwentem studiów magisterskich i doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Iwo Szapar

Jako General Manager Shopgate Polska od roku wraz z zespołem mobilizuje Polskę, tworząc strony mobilne i aplikacje dedykowane dla sklepów internetowych. Niemiecki startup Shopgate to światowy lider jeżeli chodzi o wykorzystanie technologii SaaS w mobile commerce. Do działań na polskim rynku zaprosił takich partnerów jak PayPal, PayU, MasterCard, SOTE czy Wellcommerce. W Polsce do ponad 5 tysięcy klientów Shopgate dołączyły już takie firmy jak jak Almi Décor, 5.10.15 czy Local Heroes. Wcześniej współtworzył ponpon.pl, pierwszy serwis social commerce w Polsce, który pozwolił mu się rozwinąć i nabrać doświadczenia w branży handlu elektronicznego. Prywatnie wyznawca Apple, pasjonat piłki nożnej oraz wielbiciel skandynawskich kryminałów Henninga Mankella.

Piotr Szostak

Z branżą związany od 14 lat. Praktyk z dziedziny nowych mediów oraz technologii . Pomysłodawca i współzałożyciel telewizji interaktywnej 4fun.tv, gdzie odpowiadał za uruchomienie telewizji oraz zarządzanie w początkowym okresie. Twórca projektów interaktywnych które z powodzeniem realizował m.in. dla TVP, Polsat, TV4, Agora, Eurozet, Agora, Stroer, Canal+, Infor. W latach 2002-2012 związany z firmą Comtica, gdzie pełnił kluczową rolę w rozwoju firmy i jej produktów. Jest pomysłodawcą i założycielem takich przedsięwzięć jak: Multiscreen.tv , Streemo, Styloskop Obecnie założyciel i Dyrektor Zarządzający studia developereskiego Nopattern.

Mariola Szypszak

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w firmie Norbsoft Sp. z o.o. i Prezes Zarządu w agencji marketingu mobilnego mobiCreative Sp. z o.o.. Od 2002 roku w branży mobilnej, początkowo jako specjalista ds. sprzedaży, a później kierownik ds. sprzedaży w firmie CT Creative Team SA. Prowadziła projekty związane z szeroko pojętym marketingiem mobilnym oraz usługami dodanymi (VAS). Współpracowała na stałe bezpośrednio z takimi Klientami jak: Oriflame Poland, Nokia, Grupa LuxMed, CM Medicover, CM Damiana, Falck Medycyna, Giełda Papierów Wartościowych, British American Tobacco Polska, Multikino. Przeprowadziła wiele skutecznych kampanii promocyjnych w czasie gdy branża marketingu mobilnego stawiała pierwsze kroki. Obecnie specjalizuje się w marketingu i produkcji zaawansowanych aplikacji mobilnych. W Norbsoft odpowiada za new business. Twierdzi, że każdą aplikację na start należy wesprzeć komunikacją i promocją w mediach mobilnych. Jest zwolenniczką tworzenia prostych aplikacji a przy tym technologicznie w najwyższej jakości.

Krzysztof 'Procek' Ścira

Absolwent AGH, właściciel firmy desi9n.pl tworzącej rozwiązania webowe (hybrydowe aplikacje mobilne, strony internetowe, oprogramowanie dedykowane). Wielokrotny prelegent konferencji o tematyce programowania urządzeń mobilnych. Jego prelekcje na Mobile Trends 2012 i 2013 zostały najlepiej ocenione przez uczestników. Prywatnie miłośnik boksu olimpijskiego.

Paul Verbeek

Paul jest developerem JavaScript i pracuje w Netvilles, w małym, ale gęsto zaludnionym kraju o nazwie Holandia. To właśnie tam Paul założył jedno z pierwszych Open Device Labs. Celem jego pracy jest stworzenie lepszej sieci dla wszystkich, niezależnie od tego jakiego używają urządzenia. Czy to stary głupofon czy Smart TV, informacja powinna być dostępna zawsze i wszędzie. W wolnym czasie udziela się w internecie i stara się wyciągnąć z niego ile się da, ciągle ucząc się nowych rzeczy od ludzi tam spotykanych. Czas który mu pozostaje, przeznacza na swoją pasję, którą jest retro gaming – ratuje księżniczki i strzela do kaczek.

Marcin Wąsowski

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Dziś zawodowo zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania na systemy Android oraz iOS, jednak swoją przygodę z programowaniem rozpoczynał od stanowiska webdevelopera, a następnie kilka lat spędził pracując z platformą .NET. Obecnie związany z firmą Amsterdam Standard, gdzie pełni rolę leadera zespołu programistów aplikacji mobilnych. Wolny czas stara się spędzać z synem Kubą, w kuchni lub z aparatem fotograficznym w ręku.

Bartosz Witoń

Z rynkiem mobilnym związany jest już blisko 5 lat. Jako Product Owner w Allegro Group odpowiada za rozwój aplikacji mobilnych Allegro, Aukro.ua, Molotok.ru. Wdrożył aplikacje na wszystkie najważniejsze platformy: iOS, Android oraz Windows Phone. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalność elektroniczny biznes. Interesuje się zagadnieniami związanymi z użytecznością i rozwojem aplikacji mobilnych.

Tomasz Witt

Tomasz Witt od 2001 roku współtworzy polski rynek usług dodanych przeznaczonych na telefony komórkowe. Jest Wspólnikiem i Prezesem Zarządu w spółce Norbsoft Sp. z o.o. tworzącej innowacyjne rozwiązania na rynku mobilnych aplikacji - w sumie ponad 200 realizacji B2C i B2B dla takich klientów jak Agora, Orange, Payback, SkyCash i wielu innych. Obecnie zaangażowany w rozwój grupy Norbsoft i agencji marketingowej mobiCreative Sp. z o.o. Prywatnie jest pasjonatem telefonów komórkowych – jego kolekcja obejmuje ponad 150 różnych modeli telefonów od najstarszych walizkowych do najnowszych, zaawansowanych technicznie.Sponsorzy konferencji: