PRZEJDŹ NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI

Program

 • BUSINESS DAY - 16 stycznia
  8:00 – 9:00
  Rejestracja
  9:00 – 9:15
  Rozpoczęcie
  9:15 – 9:45

  Pokolenie Y – jak zmienia świat, a technologie zmieniają się dla nich - Karol Kopańko

  Pokolenie Y będzie rządzić światem! Już teraz zmienia go według własnych potrzeb - rzeczywistość staje bardziej cyfrowa, niż analogowa. Ale co przyjdzie po Facebooku i smartfonie? Świat 2.0.
  9:50 – 10:20
  Proces powstawania aplikacji mobilnych - pomysł, produkcja, promocja - Mariola Szypszak, Tomasz Witt

  Zaprezentujemy etapy produkcji aplikacji wykorzystując do tego hipotetyczną firmę jako zleceniodawcę. Pokażemy jak uniknąć błędów i osiągnąć zamierzony efekt, a także jaki budżet zaplanować do realizacji projektu z sukcesem.
  10:25 – 10:55

  O rozwiązywaniu problemów podczas projektowania interfejsów mobilnych - Monika Mikowska

  Na czym polega praca projektanta interfejsów mobilnych? Dlaczego design nie jest sztuką a rzemiosłem? Interfejs strony czy aplikacji mobilnej ma być nie tylko ładny, ale przede wszystkim musi rozwiązywać problemy użytkowników.
  10:55 – 11:35
  Przerwa kawowa, networking
  SALA 1
  11:35 - 12:05
  Czy w 2014 roku, grozi nam... Mobilna Rewolucja w zakupach? - Iwo Szapar

  Odpowiedź na to i wiele innych pytań będziemy szukać w badaniu przeprowadzonym wśród 100 sklepów internetowych współpracujących z Shopgate w Polsce.
  12:10 - 12:40

  Rewolucja w m-commerce, czyli jak Kowalski kupuje mobilnie. - Bartosz Witoń

  Bazując na naszym 5 letnim doświadczeniu z mobilością pokażemy jak "bardzo" m-commerce zadomowił się już w Polsce. Omówimy jak mobilni Użytkownicy kupują na Allegro i jak zaczną kupować. Pokażemy też jak sprawdzają się obecne kanały mobilne.
  12:45 - 13:15
  Płatności w mobile czyli co? - Michał Paluszczak

  Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie w jaki sposób użytkownicy rozumieją płatności mobilne. Przegląd rynku mobilnego pod kątem dostępnych metod płatności i ich zastosowania z perspektywy systemu płatności.
  SALA 2
  11:35 - 12:05

  "Dzień dobry , chcialbym coś mobile ..." - czyli przychodzi klient do firmy ... - Rafał Pieszczek

  Prelekcja mówiąca o tym w jaki sposób aktualni klienci patrzą na mobile i czego chcą, a raczej - co wydaje im się że chcą. Ocena realna potrzeb klienta i dobór odpowiednich narzędzi dla niego.
  12:10 - 12:40
  Obalamy mity reklamy mobilnej - Rafał Staszkiewicz

  ・ Jaka działa reklama mobilna? ・ Kto klika w reklamę mobilną – problem przypadkowych kliknięć? ・ Największe grzechy reklamy mobilnej ・ Czy mobile może się stać główną platformą komunikacji marketingowej?
  12:45 - 13:15
  Second Screen it’s Multi-Screen - Piotr Szostak

  Coraz powszechniejsze zjawisko „multiscreeningu” jasno pokazuje, że widzowie korzystają z urządzeń mobilnych jako tzn. „drugiego ekranu” podczas oglądania telewizji. Piotr Szostak przedstawi szerzej temat Social TV oraz na przykładach pokaże jak efektywnie tworzyć aplikacje interaktywne zapewniając jednocześnie maksymalny zasięg dotarcia poprzez obecność na dowolnym urządzeniu.
  13:15 - 14:15
  Przerwa obiadowa
  14:15 - 14:45

  "Money! Money! Money!" - czyli jak zarabiać na reklamie mobilnej? - Tomasz Musiał

  W 1H2013 wydatki na reklamę mobilną w Polsce wzrosły 81% osiągając poziom 1% (!) w torcie reklamy online. W tym czasie przychody z reklamy mobilnej Facebook'a przekroczyły 50% przychodów. Czy potrafimy zarabiać na reklamie mobile?
  14:50 - 15:20

  Klikalna aplikacja mobilna w mniej niż 5min. Możliwe? - Artur Kurasiński

  GetLaunch.com - najprostsze narzędzie na rynku ułatwiające stworzenie klikalnego prototypu aplikacji mobilnej w kooperacji z zespołem.
  15:25 - 15:55

  Zapewnianie dobrego UX dla aplikacji mobilnych - Steven Hoober (USA)

  Prawie wszystkie aplikacje mobilne nie mogą nawet liczyć na zwrot kosztów ich produkcji. Zanim zaczniesz tworzyć aplikację, dobrze zaplanuj swój projekt i zainteresuj się projektowaniem UX, które pomoże ci lepiej zrozumieć potrzeby użytkownika.
  15:55 - 16:35
  Przerwa kawowa, networking
  16:35 - 17:05
  Research boli - Roman Łoziński

  "Teraz, prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu!" - Król Julian
  Prezentacja jest o tym, jak nie być Królem Julianem.
  17:10 - 17:40

  Wyzwania Responsive Web Design w Rosji - Grigoriy Kochenov (Rosja)

  Grigoriy omówi, jak obce doświadczenie oraz własne eksperymenty mogą być efektywnie połączone i wykorzystane do wprowadzenia nowej technologii w twoim kraju oraz wytłumaczy, dlaczego strategia Progressive Enhancement jest przyszłością Internetu.
  17:40 - 18:00
  Zakończenie konferencji
  19:00 - 20:30
  Gala Mobile Trends Awards
  20:30 - 01:00
  Impreza integracyjno-networkingowa
 • DEVELOPMENT DAY - 17 stycznia
  9:00 – 10:00
  Rejestracja
  10:00 – 10:15
  Rozpoczęcie
  10:15 – 10:45

  Phonegap - Szybko, szybciej, jeszcze szybciej - prawdziwa wydajność czy gra pozorów? - Krzysztof 'Procek' Ścira

  Prezentacja, która pokazuje metody, dzięki którym użytkownik ma wrażenie, że aplikacja działa szybciej. Prelekcja skupiona wokół programowania webowego (Aplikacje Phonegap)
  10:50 – 11:20

  Konkretna tożsamość („Concrete Identity”) - Tim Messerschmidt (Niemcy)

  Wybór odpowiedniego serwisu tożsamościowego (takiego jak Facebook czy Twitter) może być trudny zarówno dla developerów jak i użytkowników. Ten wykład zajmie się koncepcją tożsamości konkretnej oraz społecznościowej i pomoże w zrozumieniu, jak ważny jest to temat.
  11:20 – 12:00
  Przerwa kawowa, networking
  SALA 1
  12:00 – 12:30

  Forward thinking - w kierunku 64 bitów - Mariusz Lisiecki

  Nowy procesor Apple A7 jest pierwszym, w którym zastosowano 64-bitową architekturę. Co oznacza przesiadka na 64 bity z punktu widzenia użytkownika jak i dewelopera? Jakie niesie korzyści? Jak podążać za trendem „forward thinking“?
  12:35 - 13:05
  Interfejs użytkownika w aplikacjach mobilnych a różnorodność platform - Łukasz Grondecki

  Prezentacja dotycząca projektowania aplikacji mobilnych w odniesieniu do Apple, Google oraz Microsoft. Autor objaśni specyfikę portowania interfejsu na kolejne platformy w oparciu o guideline producenta systemu operacyjnego.
  13:10 - 13:40

  Bluetooth Low Energy - Adam Kubiczek

  Solidny quick start manual dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem pracy z BLE - technologią która właśnie zmienia nasz cyfrowo-mobilny świat.
  SALA 2
  12:00 – 12:30

  Szybciej (pisać), prościej (czytać), łatwiej (utrzymywać) - Marcin Wąsowski

  W jaki sposób uprościć pracę programisty i zredukować narzut w postaci tzw. „boilerplate code” powstający podczas tworzenia aplikacji na system Android wykorzystując „dependency injection” oraz generację kodu.
  12:35 - 13:05

  Testowanie aplikacji Android - Arkadiusz Konior

  Na prezentacji opowiem o tym jak testować aplikacje mobilne na platformie Android. Omówię dostępne narzędzia i frameworki. Przedstawię możliwości, problemy i wyzwania jakie niesie ze sobą zapewnienie jakości poprzez testy.
  13:10 - 13:40
  Narzędziownik programisty Android - Wojciech Kaliciński

  Użytkownicy Androida często narzekają na zacinające się aplikacje, które spowalniają telefon i rozładowują baterię. W tej prezentacji pokażę jak przy pomocy programów i ustawień dostępnych z poziomu SDK i telefonu/tabletu zdiagnozować i naprawić najpopularniejsze wpadki podczas kodowania.
  13:40 - 14:40
  Przerwa obiadowa
  14:40 - 15:10

  Dlaczego projektowanie responsywne jest przyszłością i jak możemy to wykorzystać - Jonathan Smiley (USA)

  Przyszłość jest tutaj, i przyszłość jest responsywna. Gwałtowny napływ urządzeń z dostępem do Sieci sprawia, że musimy odpowiednio dostosować design naszych stron internetowych i nie tylko. Podczas tej prelekcji zagłębimy się w ewolucję responsywnego designu.
  15:15 - 15:45

  Kwestie mobile’u - Honza Sládek (Czechy)

  Chcesz wejść w świat mobile? Ile opcji już rozważyłeś? Jeśli chodzi o branżę mobilną złoty środek nie istnieje, a ty musisz wybierać między aplikacją, strona mobilną czy responsywną. Ten wykład pomoże ci w tym trudnym wyborze.
  15:50 - 16:20

  Co zostawimy po sobie w kwestii rozwoju technologii mobilnych - Horia Dragomir (Niemcy)

  Horia Dragomir przedstawi jak przeszłość wpływa na rozwój w branży mobile. Opowie też jak to, co zostawiamy po sobie, będzie oddziaływało na przyszłych developerów. Oprócz tego wytłumaczy też, dlaczego branża mobile to jedno wielkie kłamstwo.
  16:20 - 16:40
  Przerwa kawowa, networking
  16:40 - 17:10

  Porady dotyczące testowania aplikacji na różnych platformach - Paul Verbeek (Holandia)

  Trudno jest przewidzieć, co i jak będzie działać na przeglądarkach internetowych. Jak te same rzeczy będą się zachowywać na telefonach lub innych urządzeniach jest prawie niemożliwe do przewidzenia. Paul Verbeek przedstawi kilka sposobów na przyśpieszenie i ulepszenie sprzętowego testu aplikacji.
  17:15 - 17:45

  Dlaczego nie chcemy tworzyć inteligentnych aplikacji mobilnych - Szymon Bobek

  Dane z sensorów współczesnego telefonu, czy tabletu mogą posłużyć do budowania inteligentnych aplikacji mobilnych, świadomych otaczającego je świata. Najczęściej jednak nie są one wykorzystywane wcale.
  17:45 - 18:05
  Zakończenie konferencjiSponsorzy konferencji:


Patroni Medialni: